Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçici İşçilerin Çalışma Sürelerinin 4 Ay Uzatıldığını Açıkladı

Hak-İş Olağan Genel Kurulu’nda açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın talebi üzerine geçici işçilerin çalışma süresinin 4 ay uzatıldığını açıkladı ve hayırlı olsun dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;  “Hem kendi içimizdeki yapısal reformları hızlandırarak hem de dış şoklara karşı daha güçlü hale gelerek bütün bu süreçleri geride bırakacağız.

İşte o zaman borçlanma politikalarımızı daha adil ve sürdürülebilir zeminde yürütme imkanına kavuşacağız. Bu dengeyi kurma yolunda önemli mesafe katettik.

İnşallah uzak olmayan bir gelecekte, her alanda yeniden hedeflerimize uygun bir seviyeye çıkacağız.
Milletimiz madem bu görevi bize vermiştir, öyleyse gereken her durumda ihtiyaç duyulan adımları atmak, kararları almak, iradeyi ortaya koymak mecburiyetindeyiz.

Bu vesileyle ana ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi.

Bu talebi Hazine ve Maliye Bakanımız bana iletti. Bu 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir