Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıkladığı 4 Bin ASDEP Personel Alımları 2019 Yılına Mı Kaldı?

2018 yılı içerisinde 4 bin ASDEP personel alımı olacağına dair çok önemli açıklamalar yapılmıştı. Yapılan açıklamaların ardından adaylar ilanın yayımlanmasını beklediler ancak ilan yayımlanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski Aile Bakanı Kaya tarafından yapılan açıklamalarda 2018 yılında ASDEP alımları gerçekleşmesi planlanıyordu. 

Peki 2018 yılında gerçekleşmeyen 4 bin ASDEP personel alımı 2019 yılında yapılacak mı? Kamuilanlari.com olarak değerlendiriyoruz. 

4 BİN ASDEP PERSONEL ALIMI

2018 ASDEP personel alımlarına dair yapılan ilk açıklama eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılmış ve ‘2018 yılında da 3 bin ASDEP personelini istihdam etmeyi planlıyoruz’ açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan kısa bir süre AK Parti seçim beyannamesi yayımlandı. Bu beyannamede yer alan konulardan olan ASDEP Personel alımlarına dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı. 

‘Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır.’

2019’da Alımlar Olacak Mı?

Adayların merak ettiği konuların başında Psikoloji, Rehberlik Psikolojik Danışmanlık, Sosyologlar, Çocuk Gelişim Uzmanları, Sosyal Hizmet Uzmanlarından yapılacak 4 bin ASDEP personel alımı 2019 yılında olacak mı? 

Kamuilanlari.com olarak söz konusu alımların sayıların güncellenerek 2019 yılının ilk yarısında ilan edileceği yönünde. İlana dair gelişmeleri sizlere anında bildireceğiz. 

Sİzlerde ASDEP personel alımları ile ilgili talep ve görüşlerinizi haberimizin altına yorum yaparak paylaşabilirsiniz. 

Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir