Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamasından Sonra ASDEP Personel Alımları Ne Zaman Yayımlanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir etkinlik sonrası kendisine sorulan bazı sorulara yanıt vermişti. Bu kapsamda bir vatandaşın kendisine ASDEP alımlarının ne zaman olacağına dair sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma Bakanlığı’nın çalışmalarının olduğunu söylemişti.

Bu kapsamda 4 bin kişilik bir alım olmasının gündemde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu alımların ne zaman olacağına ilişkin detayların Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından aktarılabileceğini ifade etmişti. 

PEKİ 4 BİN KİŞİLİK İLAN NE ZAMAN YAYIMLANIR?

ASDEP personel alımları uzun süredir beklenen alımların başında geliyor. 2018 yılında alım olacağı açıklanan ancak daha sonra ilan yayımlanmayan ASDEP alımları 2019 yılına kalmıştı. 

2019 yılının başlarında konuya dair Resmi Gazete’de bir düzenleme yayımlanması da alımların bu yıl içerisinde olacağı şeklinde değerlendirilmişti. Resmi Gazete’nin Ocak ayında yayımlanan bir sayısında bazı üniversite lisans bölümlerinin de bundan sonraki süreçte ASDEP alımları için başvuru yapabileceği kararı yayımlanmıştı. 

Bu karar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin değerlendirmeleri sonrası alımlara dair bir değerlendirmede bulunmak mümkün. Bu bağlamda Kamu İlanları olarak Aile Bakanlığı ASDEP alımlarının Haziran Temmuz döneminde yayımlanmasını bekliyoruz.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir