Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Orman Bakanlığı’na 5 Bin Personel Alımı Kararını Onayladı

Bakan Pakdemirli tarafından açıklanan Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı kararına dair son dakika gelişmesi yaşandı. 

TOÇ Bir Sen tarafından yapılan bir basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın OGM bünyesine yapılması planlanan 5 bin personel alımı için kararı onayladığı duyuruldu. 

Konuya ilişkin açıklamada, ”Orman Genel Müdürlüğü’ne ihdas edilen 5000 4B’li personel alımına ilişkin “Cumhurbaşkanlığı Kararı” Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanarak OGM’ye gönderildi” ifadeleri kullanıldı. 

OGM 5 BİN PERSONEL KARARI ONAYLANDI

Orman Genel Müdürlüğü bünyesine gerçekleştirilecek olan 5 bin personel alımı 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olarak gerçekleştirilecek. TOÇ Bir Sen alımlara ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasında alımların nasıl olacağına dair de bilgi verdi.

Bu kapsamda alımların Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımlarının yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirileceğini açıkladı. 

Memur ve Şoför Alımları Mülakatsız

TOÇ Bir Sen tarafından yayımlanan basın açıklamasında Şoför ve Memur kadrolarına yapılacak alımların KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapılacağı ilan edilirken Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memuru alımlarının mülakat esasına göre yapılacağı açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir