Kamu Haberleri

Danıştay Başkanlığı’ndan Görevde Yükselme Sınav Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden Danıştay Başkanlığı için Görevde Yükselme Sınav Duyurusu yayımlanan. MEB tarafından yayımlanan duyuruda sınav başvurusunda bulunacak personellerin sağlamaları gereken koşullar ve yapmaları gereken işlemlere ilişkin bilgiler verildi. 

DANIŞTAY GÖREVDE YÜKSELME SINAVI

Danıştay tarafından gerçekleştirilecek olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı, 29 Haziran tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. İlan edilen tarihte sabah 10.00’da yapılacak olan sınav Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulanacak. Adaylar sınav giriş belgelerini ise 24 Haziran tarihinde alacaklar. Danıştay Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav giriş belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak. Sınava katılacak adaylar için sınav soru ve konu dağılımına ilişkin detaylı bir paylaşımda bulunan Danıştay Başkanlığı, konuların nasıl belirlendiğine dair şu açıklamada bulundu.

”Adaylar bu kitabı Devlet Personel Başkanlığından temin edebileceklerdir. Ayrıca atanılacak kadronun görev alanı ile ilgili konularda ise ilgili mevzuat metinleri kaynak olarak belirlenmiştir. (Mevzuat metinleri için mevzuat.gov.tr verileri esas alınacaktır.)”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan Danıştay Başkanlığı Görevde Yükselme Sınav ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir