Kamu Haberleri

Devlet Korumasında Yetişen Gençlerin Atamaları Yılda 3 Defa Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Engelli Vatandaşların ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni”ne katıldı. Gerçekleştirilen tören kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Bakan Selçuk konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte o konuşma;

ATALAMALAR YILDA 3 DEFA YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tören kapsamında yapmış olduğu konuşmasında sosyal koruma konusunda 16 yılda atılan adımlara dair hatırlatmalarda bulundu. Sosyal yardım ve sosyal güvenlik konularında devrim niteliğinde iyileştirmeler yapıldığını ifade eden Bakan Selçuk toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, insan odaklı ve hak temelli politikalarla vatandaşlarımızın önündeki hukuki, sosyal ve fiziki engelleri kaldırmaya devam ediyoruz, ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk konuşmasında ayrıca devlet korumasında yetişen gençlerin atamalarına dair yapılan bir değişiklikten bahsetti. Daha önce yılda 1 defa yapılan atamaların bundan sonra 3 defa olacağını ifade eden Bakan Selçuk şu sözleri kullandı. 

“Geçtiğimiz yıla kadar yılda bir kez yapılmakta olan gençlerimizin kamu kurumlarına yerleştirmelerini artık yılda üç kez yapacağız. Bugün 3 bin 274 devlet korumasındaki gencimizin daha atamasını gerçekleştirerek kamuda 29 bini aşkın gencimizi istihdam etmiş oluyoruz.”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir