Kamu Haberleri

Devlet Memurlarına Aile Yardımı Ödeneği: Kimler, Nasıl Alır?

Devlet kurumlarında çalışan memurlara aile yardımı ödemesi yapılır. Ancak bu ödemeyi almak için bazı koşullara haiz olunması gerekiyor. Evli ve çocuğu olan devlet memurlarına yapılan aile yardımı ödemesine ilişkin ayrıntıları sizlere aktarıyoruz.

AİLE YARDIMI ÖDEMESİ KİMLERE ÖDENİR?

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi aile yardımı ödemesi evli olan kamu personellerine verilir. Aile yardımı memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi ve 0-6 yaş grubunda bulunan çocukları için verilir.

Peki Aile Yardımı Kimler Ödenir?

Aile yardımı Çalışmayan veya emekli olmayan eşlere ömür boyunca, Erkek çocuklarına öğrenci olsa da olmasa da 25 yaşına kadar, Kız çocuklarına çalışmadıkları ve evli olmadıkları sürece yaş şartı aranmaksızın ölünceye kadar ödenir. Aile Yardımı evlenen çocuklar ve çalışan veya emekli maaşı alan eş için, 25 yaşını dolduran çocuklar için, Kendi hesabına ticaret yapan/gerçek-tüzel kişiler yanında menfaat karşılığı çalışan çocuklar için ve burs alan veya devletçe okutulan çocuklar için ödenmez.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir