Kamu Haberleri

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğüne 2 Bin 708 Personel İhdası: Kadro Dağılımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla ”Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Resmi Gazete’de yayımlanan kararın detaylarına göre, DSİ’ye 2019 ve 2020 yıllarında topma 2 bin 708 kadro ihdası yapıldı. 

KADRO İHDASI DETAYLARI

Resmi Gazete yer alan karara göre, DSİ Genel Müdürlüğüne atamalar naklen atama (kurum için personellerde) ve açıktan atama yönetimi ile yapılacak. Açıktan atama yönetimi ile yapılacak alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre olacak. 

‘Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar”  kapsamında yayımlanan kadro ihdasında yer alan kadrolar şunlar. 

DSİ Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak alımlarda yer alacak açık kadrolar; 

Uzman, Mali Hizmetler Uzmanı, Mütercim, Memur, Anbar Memuru, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Mühendis, Şehir Plancısı, Mimar, Tekniker, Teknisyen, Sosyal Çalışmacı, Çocuk Gelişimcisi, Biyolog, Hemşire, Avukat, Hizmetli, Mühasebeci, Bekçi.

Ayrıca bu bilgilerin yanında kurumun personel alımlarını hangi tarihlerde yayımlacağına dair açıklama yapılmadı. Kamuilanlari.com olarak DSİ’den 2 bin 708 personel alım ilanına dair yapılacak her türlü açıklamayı anında sizlere ulaştıracağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir