Kamu Haberleri

Devletten Vatandaşlara Aylık 960 TL’ye Varan Kira Yardımı

Devlet tarafından çeşitli kurumlar aracılığıyla sağlanan destekleri belirli zaman aralıkları ile yapmış olduğumuz haberler ile sizlere ulaştırıyoruz. 

Bu desvlet destekleri farklı durum ve koşullarda bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına sağlanıyor. Bu çerçevede sağlanan desteklerden bir tanesi de kira yardımı. 

2019 yılında devlet tarafından sağlanan kira yardımı desteğine ilişkin tüm ayrıntılar;

KİRA YARDIMI DESTEĞİ KİMLERE VERİLİR?

Deprem ve benzeri etmenlerden dolayı kentsel dönüşüm faaliyetlerine önem veren devlet bu konuda önemli adımlar atılıyor. Bu kapsamda şehirlerde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Devletin 20 senelik planında dönüştürülmesi planlanan yapı sayısı ise 20 milyon. Bu sayının 1.5 milyonu ise acil statüde. Bu yapıların dönüştürme işlemleri devam ederken buralarda oturan vatandaşlarda evlerinden çıktıkları için maddi sıkıntılar yaşıyorlar. Bu sıkıntılara çözüm olması için devlet bu alanda maddi yardım veriyor.

Bu yardımların başında ise kira yardımı geliyor. Kira Yardımı iskli yapılarda oturan vatandaşlara dönüşüm çerçevesinde yapılıyor. Bu destek ile 18 ay boyunca devlet vatandaşlara kira yadımı şehre göre 960 TL’yi buluyor. Kira yardımı başvuruları ise Altyapı ve Kentsel Dönüşüm müdürlükleri ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’ne yapılıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir