Kamu Haberleri

DİB 9 Bin 500 Personel Alımı Mülakat Listesi (50.09 KPSS Puanıyla Mülakata Çağrıldı)

Bilindiği üzere Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 9 bin 500 sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlamış ve başvuruları internet üzerinden kabul etmişti. Kurum yayımladığı bir duyuru ile başvuru sonuçlarının belli olduğunu ve mülakata çağrılacak adayların açıklandığını ilan etti. 

DİB tarafından yayımlanan verilere göre kuruma taban puanın hemen üzerinde yapılan başvurular kabul edildi. İşte detaylar,

DİB 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI MÜLAKAT DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yapılan açıklamada 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı Sınavına (SÖZPER-2019-I) başvuran adaylardan sözlü sınava katılmaya hak kazananlar belli oldu.

Mülakat sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylar Sınav Giriş Belgesi’ni kurumun web sayfası üzerinden belgelerini alabilecekler. Sözlü sınava katılacak olan adaylar için yapılan açıklama ayrıca adayların “Sınav Giriş Belgesi” ve T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 08:30’da hazır bulunmaları gerektiği ifade edildi. 

DİB yayımladığı duyurusunda ayrıca sözlü sınava katılacak adaylara birde uyarıda bulunarak ”. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.” ifadelerini kullandı. ,

ATAMA PUANLARIDiyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlanan verilere göre en düşük mülakata çağrılan adayn puanı 50.09. Bunun yanında 50,41 ve 50,90 puanları ile de mülakata çağrılan adaylar bulunuyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir