Kamu Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2019 Atama ve Nakil Talep Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi web sayfası aracılığıyla yayımladığı atama talep duyurusunda, ilan edilen kadrolar için 1 Mart tarihi ile 31 Mart tarihleri arasında talep ve isteklerin alınacağı duyuruldu. 

DİB ATAMA VE NAKİL DUYURUSU

Kurum yayımladığı nakil talep duyurusunda il müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, eğitim görevlisi, vaiz, şube müdürü, murakıp, din hizmetleri uzmanı, eğitim uzmanı, sayman ve şef kadrolarında görevli persoellerin taleplerinin toplanacğaını açıkladı. Bunun için kılavuz yayımlanan DİB atama talebinde bulunacak personellerin nasıl bir süreç izleyeceklerine dair bilgiler verdi. 

Diyanet tarafından yayımlanan atama duyurusunda personellerin; Asgari ve azami hizmet süresi hesaplamalarını 01 Haziran 2019 tarihi itibarıyla yapmaları, “İlçe Müftüleri Faaliyet Raporu” nu doldurarak müracaatta bulunmaları, Nakil talebi için en fazla 10 yer tercihinde bulunmaları, Mazeret sebebiyle nakil talebinde bulunacak olanların, mazeretlerine ilişkin belgeleri ilgili sisteme yüklemeleri ayrıca Başkanlığa göndermemeleri gerektiği ilan edildi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2019 Yılı Atama Ve Nakil Talebinde Bulunacak Olan Personellerin taleplerini 31 Mart tarihine kadar iletmeleri gerekiyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir