Kamu Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 2019 MBSTS Bilgilendirme Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kendi bünyesinde görevli personellerine yönelik gerçekleştirilecek olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı’na (MBSTS) dair bilgiler verdi. DİB tarafından yayımlanan duyuruda söz konusu sınavın ÖSYM aracılığıyla yapılacağı açıklandı. 

DİB 2019 MBSTS BİLGİLENDİRME DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı söz konusu sınava katılacak personellere dair yaptığı açıklamasında; MBSTS’ye; Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği, Başkanlık personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları, Kariyer basamaklarında yükselmeler, Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için müftü, vaiz ve eğitim görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri için başvuruda bulunacak personeller için yapılacağını duyurdu. 

Buna göre söz konusu sınava Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli personellerin katılacağını ilan eden kurum sınav başvurularının 19 Şubat tarihi ile 28 Şubat tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacağını duyurdu. 

Sınava katılmak isteyen Başkanlığımız personeli sınav duyurusu ve “2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2019-DİB-MBSTS) Başvuru Kılavuzu”na ÖSYM resmi internet sitesinden veya DİB’in web sayfası üzerinden ulaşabilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir