Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alım İlanına Rekor Başvuru

Diyarbakır Belediyesi geçtiğimiz günlerde bir personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda çeşitli kadrolardan 387 memur alımı yapılacağı duyuruldu. 60 KPSS puanına sahip adayların başvuruda bulunabileceği ilanda lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için pozisyonlar yer alıyor. 

Söz konusu bu kadrolar için ise başvuru süreci başladı. Kısa süre önce başlayan başvurular için ise şimdiden binlerce başvuru yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Öyle ki alımlar için belediye önünde uzun kuyruklar oluştu.

387 MEMUR ALIM İLANI YAYIMLANDI

Diyarbakır Belediye Başkanlığı DPB üzerinden yayımladığı bir ilan ile 387 belediye memuru alımı yapacağını ilan etti. Bu alım ilanında aşağıda yer alan kadrolar ise şu şekilde,

1. Grup: Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen, Kameraman,  Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar

2. Grup: Avukat, İmam, Hemşire, Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi. 

BİNLERCE BAŞVURU

Söz konusu alım ilanı için ise belediye başkanlığına başvuruda bulunmak isteyen adaylar uzun kuyruklar oluşturdular. 6 Mart tarihine kadar devam edecek başvuru süreci için kısa süre geçmiş olmasına rağmen başvuru sayısının 15 bini geçtiği tahmin ediliyor. Bu rakamaın son başvuru tarihine kadar en az 30 bin olacağı öngörülüyor.

İlan detayları için TIKLAYINIZ

Belediye Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir