Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Diyarbakır Belediyesi hem kendisine ait web sayfası üzerinden hemde Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı bir ilan ile 42 kadroda 387 personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Söz konusu alım ilanı için başvurularını Şubat ayının son haftasından itibaren yapmaya başlayan adaylar için süreç 6 Mart tarihinde sona erdi. 

Peki başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar için sonuçlar ne zaman ilan edilecek? Haberimizde değerlendiriyoruz. 

387 BELEDİYE MEMURU ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere alımı personel alımı yapan belediye, ilana başvuruda bulunan adaylar için bazı açıklamalarda bulundu.

İlan metninde yer alan başvuru sonuçlarına ilişkin değerlendirmede; alımlarda ilan edilen kadroların 5 katı adayın mülakata çağrılacağı ilan edildi. Sıralamanın ise KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı bildirildi. 

Mülakat sınavlarına girecek adayların başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin açıklamada şu ifadeler yer aldı. 

Başvuru Sonuçlarına İlişkin Açıklama

”Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7-10/03/2019 tarihleri arasında belediyemiz internet adresinde ilan edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgesine” www.diyarbakir.bel.tr adresinden erişebileceklerdir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.”

Başvuru Sonuçları Açıklandığı Anda Haberdar Olmak Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir