Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alımı Başvuru Sonuçları ve İptal İddiaları

Diyarbakır Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen 387 memur alımı başvuru sonuçları adaylar tarafından daha çok merak edilir oldu. 

Belediye Başkanlığı’nda yaşanan değişiklik, yeni yönetimin gelmesi ilana başvuru yapan adaylar için merak konusu oldu. Gündemde yer alan alımların iptal olduğu iddiaları da adayların bu merakını dahada artırdı. 

Peki Diyarbakır Belediye Başkanlığı 387 memur alımına dair ne yaşandı, ne yaşanması bekleniyor? İşte başvuru sonuçlarına dair Kamuilanlari.com değerlendirmesi. 

DİYARBAKIR BELEDİYESİ 387 MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan detaylara göre kurum KPSS puan sıralaması esasına göre 42 farklı pozisyonda memur ve işçi statüsünde alımlar yapacak. Bu alımlar için adaylardan başvuruları toplayan belediye başkanlığı KPSS puan sıralaması esasına göre başvuru sonuçlarını belirleyecek ardından mülakat sınavı düzenleyecek. Mülakat sınavı sonuçlarına göre kuruma 387 memur alımı yapacak kurum ile ilgili önemli iddialar ortaya atıldı. 

387 Memur Alımı İptal Olacak Mı?

Bu konuda yapılan haberlerde alımların yeni yönetim ile birlikte iptal olacağı yönünde. Ancak Diyarbakır Belediye Başkanlığı ve yeni belediye başkanı söz konusu alımlara dair henüz bir açıklamada bulunmadı. Alımların KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olması ise iptal olma olasılığını düşürüyor. Böyle bir ihtimal bulunsada Kamuilanlari.com olarak alım sürecinin devam edeceğini ön görüyoruz. 

Başvuru Sonuçları İçin Öne Çıkan Tarih

387 memur alımı için en can alıcı soru ‘Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?’ 

Söz konusu alım ilanına beklenenden daha üst düzeyde bir başvuru yapılması ilanın seçimlerden önceki süreçte tamamlanmamasına neden oldu. Halbuki ilanda alımlar için başvuru sonuçlarının, başvuruların bitmesinin hemen ardından açıklanması öngörülüyordu. 

Ancak beklenen gibi olmadı. Seçimlerde belediyenin el değiştirmesi sonucu bu süreç dahada uzadı. Bu kapsamda resmi bir açıklama yapılmadı. 

Dikkat çeken nokta ise Diyarbakır Belediye Başkanlığı’nın internet sitesinde yapılan güncelleme çalışmaları. Belediyenin web sayfasına giren adaylar bir süredir bakım olduğu uyarısını görüyorlar. Bu bakım sürecinin tamamlanması ve seçimlerin etkisinin tamamen dağılmasının ardından Nisan sonu Mayıs başı sonuçların açıklanması kuvvetle muhtemel. 

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL Haber)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir