Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alımı İptal Edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin uzun zamandır akibeti merak edilen memur alım ilanı iptal edildi. Geçmiş dönemde kayyum atanan belediyeye AK Parti tarafından yönetiliyordu. Yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin el değiştirmesiyle belediye başkanlığı görevine HDP’li aday Adnan Selçuk Mızraklı geldi. 

387 MEMUR ALIM İLANI İPTAL EDİLDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı 20 Şubat 2019 tarihinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan memur alım ilanında 42 farklı pozisyondan toplam 387 memur alımı yapılacağı ilan edildi. 

Yayımlanan ilana adaylar KPSS puanları ile başvuru yapmışlardı. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlarda belirli oranda aday mülakat için çağrılmayı bekliyordu. KPSS’den yüksek alan adayların mülakat için bekledikleri dönemde ise alımların iptal olduğu haberi geldi.

Söz konusu iptalin ise 31 Mart seçimlerinden hemen önce olduğu ortaya çıktı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan bir basın açıklamasında söz konusu iptal işlemlerinin eski yönetim tarafından yapıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada ise 387 memur alım iptalinin 30 Mart tarihinde yapıldığı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. 

Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan basın açıklaması

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir