Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alımı İptal Olduğu İddiaları ve Başvuru Sonuçları Detayları

Diyarbakır Belediyesi tarafından memur alımı başvuru sonuçları adaylar tarafından merakla bekleniyor. Bu kapsamda bazı haber siteleri söz konusu alımlara ilişkin bazı iddialarda bulundular. 

Söz konusu bu haber siteleri Diyarbakır Belediyesi tarafından alımı yapılacağı ilan edilen memur alımının iptal edileceğini iddia ettiler. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza bu iddiaları ve başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını değerlendirdik. 

MEMUR ALIMLARIN İPTAL OLDUĞU İDDİASI 

Bazı haber siteleri ile kamu siteleri Diyarbakır Belediyesi tarafından yapılan alımların belirtilen tarihler arasında açıklanmadığını ve alımların iptal olabileceğini söylediler. Diyarbakır Belediye alımlara ilişkin yayımladığı başvuru kılavuzunda sonuçların 7-10 Mart tarihleri arasında açıklanacağını belirtmişti. 

Bu tarihlerde sonuçların açıklanmamasına dikkat çeken bu siteler alımların iptaline dair haberler yaptılar. 

Ancak ne kurum tarafından buna ilişkin bir duyuru yayımlandı ne de yetkililerden bu yönde bir açıklama geldi. Söz konusu alımların yapılacağını ve başvuru sonuçlarının değerlendirmesi sürecinin devam ettiğini Kamu İlanları olarak sizlere aktarıyoruz. 

SONUÇLAR NEDEN AÇIKLANMADI?

Diyarbakır Belediyesi yayımladığı ilanında toplam 42 pozisyondan personel alımı yapacağını duyurmştu. Bu pozisyonlara toplam 387 memur istihdamı yapacak olan kurumun ilanına on binlerce başvuru yapıldı. Başvuruların beklenildiğinden kat kat fazla olması sonuçların açıklanma tarihini geciktirdi. 

Ne Zaman Açıklanır?

Bu konuda henüz net bir bilgi yok. Ancak başvuru sonuçlarının yerel seçim haftasına gireceğimiz şu günlerde açıklanması beklenmiyor. Zira belediyelerin yoğun gündemine bu kadar yoğun başvuru olması sonuçların açıklanmasının seçimden sonraki döneme kalmasına neden olabilir. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir