Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alımı Seçimlerden Önce İptal Edilmiş

Diyarbakır Belediyesi bir süredir gündemde olan geleceği tartışılan memur alımlarına ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı. 

Diyarbakır Belediyesi yayımladığı resmi açıklamasında söz konusu alımların basında yer aldığı gibi seçimlerden sonra değil, 29 Mart tarihinde iptal edildiğini açıkladı. 

387 MEMUR ALIMI SEÇİMLERDEN ÖNCE İPTAL EDİLMİŞ

Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan basın açıklamasında söz konusu personel alımlarına dair genel bilgiler hatırlatıldı. Bu bilgilerde alım sürecine dair inceleme yapıldığını ifade eden belediye başkanlığı ilanın 20 Şubat tarihinde yayımlandığını ve başvuruların 6 Mart tarihinde sona erdiğini duyurdu. 

Bu çerçevede sonuçların belirtilen tarihlerde açıklanmadığını hatırlatan Diyarbakır Belediyesi söz konusu alımların 29 Mart tarihinde yani seçimlerden hemen önce iptal edildiğini duyurdu. 

Diyarbakır Belediyesi Tarafından Yapılan Açıklama

“Göreve başladığımız 16 Nisan 2019’dan tarihinden itibaren yaptığımız incelemeler doğrultusunda önceki yönetim tarafından personel ihtiyacının karşılanması için 13.09.2018 tarihinde alınan Meclis kararı alınmıştır. Karara istinaden 15.01.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen üst yazıyla personel ihtiyacının karşılanması için gerekli izinlerin verilmesi talep edilmiştir. Memur alımına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında 20 Şubat 2019 tarihinde 387 memur alım ilanı yayımlanmış ve söz konusu ilana başvurular 20 Şubat ile 6 Mart 2019 tarihleri arasında alınmıştır. Sözlü sınava alınacak adayların 7 Mart 2019 ile 10 Mart 2019 tarihleri arasında açıklanacağı belirtilmesine rağmen sonuçlar açıklanmamış ve söz konusu memur alımı izni 29.03.2019 tarihli ve 75967 sayılı Bakan onayı ile iptal edilmiştir. Bazı basın yayın organları tarafından yayımlanan haber gerçek dışı ve yalan haberdir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir