Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

Diyarbakır Belediye Başkanlığı 2019 yılı belediye memuru alım ilanında 42 pozisyonda 387 belediye memuru alımı yapacağını ilan etmişti. Belediye tarafından yayımlanan ilana başvuruda bulunan adaylar başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. 

Kamu İlanları olarak haberimizde Diyarbakır Belediyesi tarafından alım yapılacak olan ilanın, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını değerlendiriyoruz. 

BAŞVURU SONUÇLARI BEKLENİYOR

Diyarbakır Belediye Başkanlığı yayımladığı başvuru kılavuzunda sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bir takvim yayımlamıştı. 

Belediye başkanlığı ilan metninde öngördüğü başvuru sonuç açıklama tarihi olarak 7 Mart ile 10 Mart tarihlerini öngörmüştü. Ancak belediye başkanlığı tarafından yayımlanan ilana ilgi beklenmedik seviyede yoğun oldu. 387 personel alım ilanı için on binlerce adayın başvuru yapması sonuç açıklama tarihinin ertelenmesine neden oldu. 

Belediye Başkanlığı yerel seçimler öncesinde yayımladığı ilanında bu yoğunluğu azaltarak sonuçları açıklamaya çalışacak. Ancak hem yerel seçimlerin yaklaşması hemde başvuru sayısının çok fazla olması sürecin daha da sarkmasına neden olabilir. 

Kamu İlanları olarak söz konusu alımlar için başvuru sonuçlarının yerel seçimler öncesinde açıklanmaya çalışılacağını öngörüyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir