Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Diyarbakır Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile KPSS puan sıralaması esasına göre onlarca kadrodan personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

Yayımlanan ilana göre alımlar 42 pozisyonda gerçekleştirilecek ve 387 memur istihdamı sağlanacak. Buna göre adaylar yayımlanan bu alım ilanına Şubat ayı sonu ve Mart ayı başı itibariyle başvurularını tamamladılar. 

Başvuru sürecinin sona ermesiyle de adaylar başvuruların ne zaman ilan edileceğini merak ediyorlar. Peki alımlar ne zaman açıklanacak? İşte yapılan açıklama ve detayları

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Diyarbakır Belediye Başkanlığı yayımladığı personel alım ilan metninde alım sürecine dair de açıklamalarda bulunmuştu. Belediye Başkanlığı ilan yayımlanırken öngördüğü takvime göre başvuruların 7 Mart ile 10 Mart tarihinde açıklanacağını öngörmüştü. 

Diyarbakır Belediyesi’nin Yayımladığı Başvuru Sonucu Açıklaması

”Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7-10/03/2019 tarihleri arasında belediyemiz internet adresinde ilan edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu “Sınav Giriş Belgesine” www.diyarbakir.bel.tr adresinden erişebileceklerdir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.”

REKOR BAŞVURU YAPILDI?

Yerel seçim öncesinde yapılan bu alım adaylardan çok ilgi gördü. 387 personel alım ilanına binlerce aday başvuruda bulundu. Yapılan bu başvuruların sayısı rekor seviyeye ulaşınca belediye başkanlığının öngördüğü tarih tutturulamadı. Ancak Kamu İlanları olarak başvuru sonuçlarının yerel seçimler öncesinde ilan edileceğini öngörüyoruz.

Başvuru Sonuçları Açıklandığı Anda Haberdar Olmak Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir