Kamu Haberleri

Diyarbakır Belediyesi’nde Başkan Değişti! 387 Memur Alım İlanı İptal Mi Olacak?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan memur alım ilanı, başvuru sonuçlarının açıklacağı tarihi ve ilanın iptal olacağı iddialarını Kamuilanlari.com olarak değerlendiriyoruz.

ÇOK KONUŞULAN 387 MEMUR ALIM İLANI

Diyarbakır Belediyesi seçimlerden önce adayların çok dikkatini çeken bir ilan yayımladı. Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az 60 KPSS puanıyla memur alımı yapılacağı duyuruldu. 

İlanda yer alan bilgilere göre alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu  adayların başvuru yapabileceği 387 memur alımı yapılacağı açıklandı. On binlerce adayın başvuruda bulunduğu ilanda toplam 42 pozisyonda personel alımı yapılacağı bildirildi. 

Buna göre İlanda yer alan o kadrolar;

Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Memur, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Eğitmen, Kameraman, Muhasebeci, Şoför, Tercüman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Ambar Memuru, Çocuk Eğiticisi, Çocuk Rehberi ve Gözetimcisi, Evlendirme Memuru, Gişe Memuru, Tahsildar, Veznedar Avukat, İmam, Hemşire, Laborant, Psikolog, Veterine Hekim, Topograf, İstatistikçi, Arkeolog, Mimar, Mühendis, Ölçü ve Ayar Memuru, Peyzaj Mimari, Programcı, Sosyolog, Tekniker, Teknisyen, Aşçı, Bahçıvan, Dağıtıcı, Hizmetli, Çocuk Bakıcısı, Gassal, Hayvan Kesici, Temizlik Hizmetlisi

ALIMLAR İPTAL Mİ EDİLDİ?

Seçimlerden sonraki dönemde  Diyarbakır Belediyesi tarafından yayımlanan ilan edilen alımlar için iptal olacağı iddiası gündemde geldi. Öyle ki belediye başkanlığının el değiştirmesinin 387 memur alım ilanını etkileyeceği ve alımların iptal olacağı konuşulur oldu. 

Belediye başkanlığı konuya dair resmi bir açıklamada bulunmazken adaylar halen sonuçların açıklanmasını bekliyor. Zira belediye tarafından yayımlanan ilanda yer alan açıklamada alımların 7 Mart tarihi itibariyle açıklanacağı ön görülmüştü. Ancak bu tarihin üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen en ufak bir açıklama yapılmadı. 

Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldığı anda tüm detayları siz okuyucularımıza anlık olarak aktaracağız.

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com (ÖZEL HABER)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir