Kamu Haberleri

Doğu’da Görev Yapan Personellere Ek Tazminat Talebi

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın kamu personellerinin sorunlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında sözleşmeli personel istihdamına ve doğuda görev yapan personellere teşvik verilmesi konusuna değindi. 

O PERSONELLERE EK TAZMİNAT VERİLMELİ

Ali Yalçın yapmış olduğu açıklamasında kamuya sözleşmeli personel alımı konusuna değindi. Bu kapsamda bu sistemi eleştiren Memur Sen Başkanı Ali Yalçın alımların kadrolu olması gerektiğini söyledi. Sözleşmeli personel alımlarının geçtiğimiz yıllarda bir seçenek olarak uygulandığını ve durumun değişmeye başladığı vurgusunu yapan Ali Yalçın, sözleşmeli personel alımlarının ana alım seçeneği olmaya doğru gittiğini söyledi. 

Sözleşmeli personellerin bir an önce kadroya alınması gerektiğini ifade eden Memur Sen Başkanı, bu konuda sendikasının çalıştığını söyledi. Doğuda görev yapan personeller hakkında da açıklamalarda bulunan Ali Yaçın şu ifadeleri kullandı.

“Eğer ücret farklılığını ortaya koyarsanız insanlar istihdamda güçlük çekilen yerlere gittiklerinde 5 yıl, 10 yıl kendi rızasıyla kalır ve orada hizmet etmenin zevkini alır. Kıdemli personel çocuğu okuyorsa, üniversitede evladı varsa, kiradaysa ‘Ben istihdamda güçlük çekilen yere gideyim, 5 yıl çalışayım, çocuklarım okulu bitirsin, ondan sonra tayinimi tekrar isteyeyim’ diye buraya tercihen gelir. Yoksa burada sözleşmeli istihdamla personel tutma yöntemi ilk anlamda heyecan verir ama daha sonra bizim 2011’den önce yaşadığımız bütün tartışmaları yeniden yaşamamızı sağlar.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir