Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kamu Haberleri

DPB’den 5510 Sayılı Kanun Kapsamında Atama Duyuru

Devlet Personel Başkanlığı’nın (DPB) resmi internet sitesi üzerinde yayımlanan bir duyuru ile Maden Kazası’nda hayatını kaybeden işçilerin yakınlarının atamalarına dair bir bilgi verildi. Bu kapsamda hak sahibi olduğu tespit edilen 28 kişi olduğunu ifade eden DPB bu kişilerin atamalarının yapıldığını duyurdu.

DPB’DEN ATAMA DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca kamu kurumlarına ataması yapılan adayların bundan sonra nasıl bir süreç izleyeceklerine dair de bilgi verildi. İşte DPB tarafından yayımlanan duyuru.

”5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 28 hak sahibi için 13 Şubat 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir