Kamu Haberleri

DPB’den Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar Yazısı

Devlet Personel Başkanlığı internet sayfası üzerinden gün içerisinde internet sayfası üzerinden bir basın açıklaması yayımlandı. 

Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında devlet memurlarına ödenecek olan zam ve tazminat tutarlarına dair karar yazısı bildirildi. 

Bu çerçevede DPB’den yayımlanan açıklama ve karar yazısına dair ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

DPB’DEN ZAM VE TAZMİNAT ÖDEMELERİNE İLİŞKİN KARAR YAZISI

Devlet Personel Başkanolığı yayımladığı basın açıklamasında 22 Mart tarihinde yayımlanan kararı hatırlattı. Açıklamada ayrıca Resmi Gazete’de yer alan kararın 2019 yılı içinde devam edilmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da devam edilmesinin uygun görüldüğü açıklandı. 

DPB’de Yayımlanan Karar Metni

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesi kapsamında 2019 yılında Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı 22 Mart 2019 tarihli ve 30722 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu Karar’da 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar” ve eki cetvellerin 2019 yılında da uygulanmaya devam edilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

Resmi Gazete’de Yer Alan Cumhurbaşkanlığı Kararı

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir