Kamu Haberleri

DPB’den Ekim Ay Şehit Yakını ve Gazi Ataması Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile kamu kurum ve kuruluşlarına şehit yakını ile gazi ataması yapıldığını duyurdu. 

Ekim 2019 tarihli atamalar kapsamında çeşitli öğrenim düzeyinden mezun vatandaşlar kamuda farklı pozisyonlarda istihdam edildiler. Devlet Personel Başkanlığı’nın atamalara dair yapmış olduğu duyuru detayları. 

DPB’DEN ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATAMASI DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı’nca yayımlanan atama duyurusunda, ataması yapılan vatandaşların atandıkları pozisyonlara ilişkin bilgiler verildi. Kurum bu kapsamda 77 kişinin kamuya atandığını ilan ederek şu bilgileri paylaştı. 

”Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca hak sahibi olduğu tespit edilen (77) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası, noter huzurunda gerçekleştirildi. Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 77 istihdam hakkı sahibinden; 28’inin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, öğretmen, sosyolog, programcı, hemşire, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 28’inin memur unvanlı kadrolara, 19’unun hizmetli unvanlı kadrolara, 2 kişinin sürekli işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi.”

DPB tarafından yayımlanan duyuruda ataması yapılan vatandaşların 45’nin erkek 32’sinin de kadın olduğu ifade edildi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir