Kamu Haberleri

DPB’den Maden Kazasında Hayatını Kaybeden Madenci Yakınlarına Atama Duyurusu

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi kaspamında maden kazasında hayatını kaybeden madenci yakınlarına kamu kurumlarına atanma hakkı sağlandı. Bu düzenleme çerçevesinde yapılan son atama işlemlerine ilişkin DPB’de bir duyuru yayımlandı.

DPB’DEN MADENCİ YAKILANLARININ ATAMALARINA İLİŞKİN DUYURU

Devlet Personel Başkanlığı yayımladığı duyurusunda, ilgili kanun hükümlerine göre kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlandığı hatırlatıldı. 

Bu hatırlatmanın ardından bazı madenci yakınlarının atama işlemlerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Devlet Personel Başkanlığı konuya ilişkin şu duyuruyu yayımladı. 

DPB’den Yayımlanan Atama Duyurusu

”Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 4 hak sahibi için 6 Mayıs 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir