Kamu Haberleri

DPB’den Maden Kazasında Hayatını Kaybedenlerin Yakınlarına Atama

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesi üzerinden atama duyurusu yayımladı. 

Maden kazalarında hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına yönelik atama yapıldığını ifade eden kurum sonuçların açıklandığını duyurdu.

DPB’DEN ATAMA DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı yayımlamış olduğu duyurusunda, SGK tarafından yapılan belirlemelerde 16 vatandaşın hak sahibi olduğunun tespit edildiğini bildirdi. Bu vatandaşlar için atama yapıldığını ifade eden DPB, ilgili vatandaşların kurumun web sayfası üzerinden öğrenebileceklerini açıkladı. 

DPB Tarafından Yayımlanan Duyuru

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 16 hak sahibi için 26 Haziran 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir