Kamu Haberleri

DPB’den MSB’nin 13 Bin Sözleşmeli Er Alımına İlişkin Duyuru

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 13 bin Askeri Personel alımı yapılacağını duyurmuştu. 

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden yapılan açıklama ile birlikte ilana dair detaylar belli olmuştu. Bu kapsamda bakanlık başvuru koşullarını sağlayan adaylar arasında 13 bin sözleşmeli er alımı yapacağını ve başvuruların ise e-Devlet aracılığıyla elektronik ortamda alınacağını duyurmuştu. 

DPB’DEN SÖZLEŞMELİ ER DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) gün içinde yayımladığı bir duyuru ile Milli Savunma Bakanlığı 13 bin sözleşmeli er alımına dair bazı açıklamalarda bulundu. DPB tarafından yayımlanan basın açıklamasında bakanlığın personel alımı hakkında bilgi verilirken ilana başvuruda bulunacak adayların hangi aşamalardan geçeceği açıklandı. 

Kamuilanlari.com olarak DPB’nin resmi web sayfasından yayımladığı bu duyuruyu sizlerle paylaşıyoruz. İşte Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru.

”Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 13.000 kişilik Sözleşmeli Er alımı yapılacaktır. Başvuran adaylar 5 ayrı aşamadan geçirilecek olup ayrıca yazılı sınav yapılmayacaktır. Bu aşamalar: “Evrak kabul faaliyetleri, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, mülakat, sağlık raporu ve güvenlik soruşturması” aşamalarıdır.”

İlan metni ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir