Kamu Haberleri

DPB’den Şehit Yakını ve Gazi Atamalarına İlişkin Duyuru

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile şehit yakını ile gazi atamalarının yapıldığını duyurdu. Aİle Bakanlığı tarafından belirlenen hak sahiplerinin tesit edildiği ve bu kapsamda 276 şehit yakını, gazi ve gazi yakının atama kurasının gerçekleştirildiği duyuruldu.

Kurum tarafından gerçekleştirilen atamalarda adayların öğrenim durumlarına göre atandığı vurgulanırken atamalara dair sayısal veriler paylaşıldı. İşte Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metni, 

DPB’DEN YAYIMLANAN ATAMA DUYURUSU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (276) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet KOCA’nın katılımlarıyla, Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. 

Atama kurasına Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet KOCA, Devlet Personel Başkanı Sayın Enes POLAT ile Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Sayın Selim ÇELENK ve Başkanlık çalışanları iştirak etti. Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 

276  istihdam hakkı sahibinden; 82’sinin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, kimyager, diyetisyen, öğretmen, sosyal çalışmacı, kuran kursu öğreticisi, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 94’ünün memur unvanlı kadrolara, 96’sının hizmetli unvanlı kadrolara, 4 kişinin sürekli işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi.

Atananların 169’u erkek, 107’si kadındır.  

Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum vE kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşların; 20’si bakanlık ve bağlı kuruluşu, 23’ü üniversite, 1’i mahalli idare, 4’ü kamu iktisadi teşebbüsü, olmak üzere toplam sayısı 48’dir.

İlgililer atama teklif sonuçlarına 26/12/2018 tarihi saat 17.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirler. İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.