Kamu Haberleri

e-Devlet Üzerinden Ücretli Öğretmenlik Başvuru İşlemleri ve Gerekli Evrak Listesi

2019 KPSS ve ÖABT sonuçlarının açıklanmasının ardından ücretli öğretmenlik konusu araştırılır oldu. 

Çok sayıda bilgi kirliliğinin yaşandığı ücretli öğretmenlik başvuru işlemlerine dair tüm ayrıntıları sizlere detayları ile aşağıda aktarıyoruz. 

2019 ÖSYM ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI

Ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunacak olan adaylar için süreç başlamış durumda. Adaylar ücretli öğretmenlik başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklar. 

Başvuru için öncelikle T.C. numaraları ile e-Devlet sistemine giriş yapacak adaylar daha sonra burada yer alan ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığı üzerinden gerçekleştirecekler. 

Ücretli öğretmen başvuruları için başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurumuş olması gerekiyor. 

Ücretli Öğretmenlik Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Ücretli öğretmenlik için başvuru yapacak adaylar bir takım evrakları derlemek zorundalar. Bu evraklar liste halinde şu şekilde;

Ücretli Öğretmenlik İçin Başvuru Dilekçesi, Diploma / Mezuniyet Belgesi / Çıkış Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (Yurtdışı okul mezunlarından denklik belgesi), Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Pedagojik Formasyon Belgesi / Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesi Fotokopisi, (Eğitim Fakültesi Mezunları hariç) (varsa) KPSS Sonuç Çıktısı (varsa) Sabıka Kaydı (e-devlet Sisteminden alınabilir) Kurs/Seminer Belgesi (varsa)

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir