Kamu Haberleri

Eğitim Bir Sen’den Tüm Kamu Görevlilerine Ek Gösterge Talebi

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ek gösterge konusunda yapmış olduğu açıklamalarında tüm kamu görevlilerine ek gösterge verilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Latif Selvi yapmış olduğu açıklamasında kamu görevlileri arasında ayrım yapılmamasını ve ek göstergeden tüm kamu görevlilerinin faydalanmasını talep etti. 

EĞİTİM BİR SEN’DEN EK GÖSTERGE TALEBİ

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi katılmış olduğu bazı toplantılar kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kamu personellerinin sorunlarına dair açıklamalarda bulundu. Eğitim, sorunların çözüme kavuşması ve kamu personellerinin sorunları noktasında açıklamalarda bulunan Latif Selvi, ek gösterge konusuna değindi. 

Tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinde artış yapılması gereltiğini ifade eden Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi kamu görevlileri arasında ayrım yapmayan, 3600 ek göstergeden daha fazla kamu görevlisinin yararlanmasını amaçlayan bir düzenlemenin hem ihtiyaç hem de zorunluluk olduğunu vurguladı.

Latif Selvi konuşmasında ek gösterge ile ilgili olarak “Daha fazla kamu görevlisinin 3600 ek gösterge kapsamına alınması, ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfına ek göstergeden yararlanma imkanı sağlanması ve bütün ek gösterge oranlarında en az 600 puan artış yapılması hükümlerini içerecek bir düzenleme ivedilikle hayata geçirilmelidir” açıklamalarında bulundu. 

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir