Kamu Haberleri

EGM 2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Konu ve Soru Dağılımı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 8 bin 147 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. 2019 yılı alımları için süreç ise devam ediyor. Başvuru, evrak teslimi, ön sağlık kontrolü gibi aşamaların tamamlanmasının ardından adaylar yazılı sınava katılacaklar. 

YAZILI SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI

2019 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ise yazılı sınav aşamasına gelindi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  düzenlenecek olan sınav öncesi ise sınava dair detaylar netleşti. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bekçi alımı sınavı 13 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Adaylar sınava öğleden sonra saat 14.00’de katılacaklar. Çeşitli illerde gerçekleştirilecek olan sınav için ise adayların sınav giriş belgeleri 5 Temmuz tarihinde ilan edilecek. 

YAZILI SINAV KONULARI NASIL OLACAK?

Bekçi alımı için yazılı sınava katılacak adaylar için sınav 6 farklı branştan meydana gelecek. Bu branşların 4 tanesinden sorulacak sorular ilkokul düzeyinden olacak. Geriye kalan 2 branşın zorluk derecesi ise lise seviyesinde olacak. 

MEB tarafından yayımlanan yazılı sınav duyurusunda, Bekçi adaylarına sorulacak ders branşları, soru sayıları ve diğer detaylar şu şekilde. 

Bekçi adaylarına lise düzeyinden 20 Türkçe sorusu ile 20 Genel Kültür sorusu sorulacak. Adayların bu alanların dışında 15’er sorudan oluşan ve ilkokul seviyesinde olacak Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik sorularına yanıt vermelesi istenecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir