Kamu Haberleri

EGM 2019 Yılı 10 Bin Polis Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

2019 yılının kalan döneminde yapılacak alımların başında Polis Memuru alımları geliyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan polis alımlarına ilişkin en önemli bilinmeyen ise alımların hangi tarihlerde olacağı. 

Kariyer planlaması yapan adaylar için Kamuilanlari.com olarak 2019 yılı polis memuru alım ilan tarihini haberimizde inceliyoruz. 

2019 YILI POLİS MEMURU ALIMLARI

2019 yılında gerçekleştirilecek olan Polis Memuru alımları için en yetkili açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Bakan Soylu geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bazı program kapsamında emniyet bünyesine yapılacak alımları değerlendirdi. 

Bu kapsamda adayların sabırsızlıkla beklediği polis alımlarına ilişkin bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında Eylül ayını işaret etti ve şu ifadeleri kullandı. 

”Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz.”

Eylül ayında yayımlanacak olan 10 bin polis alım ilanı adaylara Polis Akademisi Başkanlığı’nca duyurulacak. Kamuilanlari.com olarak ilan sürecini ve sonrasını sizlerle anlık olarak paylaşacağız.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir