Kamu Haberleri

EGM 2019 Yılı Rütbe Terfi Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personellerinin katılım gösterdiğği rütbe terfileri yazılı sınav sonuçlarının belli olduğunu ilan etti. 

EGM RÜTBE TERFİLERİ YAZILI SINAV SONUÇLARI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde söz konusu sınava dair değerlendirmelerin tamamlandığı ilan edilirken adayların sonuçlara nasıl ulaşacakları da bildirildi. 

Bu çerçevede adayların sınav sonuçlarını kurumun sonuç açıklama sistemine e-Devlet ile giriş yaparak öğrenebilecekleri ifade edildi. Ayrıca söz konusu duyuruda itiraz başvuruları için de yapılması gerekenler açıklandı. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nca Yayımlanan Duyuru Metni

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 2019 yılı Rütbe Terfi Yazılı Sınavı 06 Mart 2019 tarihinde yapılmıştır.

Yazılı Sınav Sonuçları 08/03/2019 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı www.pa.edu.tr internet adresinden açıklanmıştır. Anılan Yönetmeliğin 31. Maddesi gereği Rütbe Terfi yazılı sınav sonuçları için yapılacak maddi hata başvurularının, neticelerin ilanından itibaren en geç 24 saat içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Rütbe Terfi ve Sınav İşlemleri Şube Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

Belirtilen süre içerisinde gönderilmeyen dilekçeler anılan yönetmelik hükümleri gereğince işleme tabi tutulmayacaklardır. Bu nedenle Maddi Hata Dilekçelerinin EBYS üzerinden PAEM Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. Not: Sınava giren personel, sınav sonuçlarını E-Devlet şifresi ile giriş yaparak öğrenecektir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir