Kamu Haberleri

EGM 81 İl İçin Bekçi Alımı Kontenjanları Artırıldı

2019 yılı bekçi alım ilanı için binlerce aday beklemede. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanması bekleyen ilan için ise yeni bir gelişme yaşandı.

Polis Akademisi Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru kapsamında 8 bin olan Bekçi alımı kontenjan sayısının yükseltiği bildirildi. 

Söz konusu güncellemenin; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama sonrası gelmiş olması dikkat çekti. İçişleri Bakanı Soylu yapmış olduğu konuşmasında il ve ilçe merkezlerinin dışında Ankara ve İstanbul’da bulunan köylere de Bekçi alımı olacağını bildirildi. 

8 BİN 187 BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

Polis Akademisi Başkanlığı’nın yayımladığı duyuruda alımlarda 8 bin 187 bekçi alımı olacağı bildirildi. Bu açıklama ile bekçi alımlarında 2019 kontenjanlarının 187 kişi artırıldığı dikkat çekti. 

İçişleri Bakanlığı EGM bünyesine yapılacak alımlar için Polis Akademisi Başkanlığı’nın yayımladığı duyuru;

”772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8.187 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir