Kamu Haberleri

EGM’den Kadın Bekçi Açıklaması! Kadınlar Bekçi Alım İlanlarına Başvuru Yapabilir Mi?

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımlanan ilanlar ile 2019 yılında 5 bin Bekçi alımı yapacağını ilan etmişti. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacağı ilan edilen 5 bin kişilik alımlara ise sadece erkek adaylar başvuruda bulunmuşlardı. 

Kadın adaylar ise o dönemlerde yapmış oldukları açıklamalar ile kadın bekçi alımı olmasını da talep etmişlerdi.

O dönem konuya dair resmi br açıklama gelmezken Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bu konuda ilk bilgilendirme açıklaması yapıldı. 

EGM’DEN KADIN BEKÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan basın açılamasında halen görevde olan Bekçi sayısına dair bilgiler verildi. Bu bilgilerde ise aktif olarak görede olan kadın bekçilerinde olduğu açıklandı. 

EGM’nin basın açıklamasında yer alan ifadeler; “2016 Nisan ayı itibarıyla yeniden personel alım ilanına gidilirken, ilk olarak 20 ilde 69’u kadın 9 bin 433 bekçi alımı yapıldı. Halen 69’u kadın olmak üzere 21 bin 347 Çarşı ve Mahalle Bekçisi ülke genelinde görev yapıyor.”

Bu açıklamaya göre kadın adaylardan aktif olarak bekçilik görevinde bulunan personeller bulunuyor. Bu çerçevede bundan sonraki süreçte de kadın adaylardan bekçi alımı olabileceği ihtimali bulunuyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir