Kamu Haberleri

Ek Gösterge Belirli Kadrolar İçin Değil Tüm Memurlar İçin Çıkarılsın Talebi

Kamu gündeminin en çok konuşulan konularının başında gelen ek gösterge konusunda Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamalarda bulundu. Bu konuda yasanın uzun yıllardır beklendiğini ifade eden Önder Kahveci; yasanın kapsayıcı olması gerektiğini ve tüm kamu personelleri için çıkarılmasını talep etti. 

EK GÖSTERGE TÜM MEMURLAR İÇİN ÇIKARILSIN TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yapmış olduğu açıklamasında ek gösterge konusunun memurların kanayan yarası olduğunu ifade etti. Halen uygulamada olan ek gösterge düzenlemesini eleştiren Önder Kahveci, mevcut ek gösterge düzenlemesinin, kendi içinde tutarsızlıklar ve adaletsizlikler içerdiğini söyledi. Bu konuda bazı kesimlerin ciddi beklentileri olduğunu vurgulayan Kamu Sen Başkanı Kahveci şu açıklamalarda bulundu. 

”Mevcut ek gösterge düzenlemesi, kendi içinde tutarsızlıklar ve adaletsizlikler içermektedir. Bu nedenle zaten revizyona muhtaç bir durumdadır. Bu bakımdan ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır. Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ve haksızlığa uğrayan idarecilerin, araştırmacıların ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır. 

Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır, kamu görevlilerinin emeklilik sorunlarının başında ek gösterge uygulamasının eksikliğinden kaynaklı sorunların geldiğini ifade etmekteyiz. Dolayısıyla ek gösterge rakamlarının bir an önce detaylı bir çalışma yapılarak hiyerarşik düzene göre yeniden belirlenmesi, ek gösterge alamayan personelin de bu uygulamadan faydalanmasının sağlanması, bütün memurların emekli maaşları için son derece önemli bir maaş unsuru olan ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılmasının genele yayılması gerekmektedir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.