Kamu Haberleri

Ek Gösterge Seçim Sonrası TBMM Gündeminde Yer Alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ve kamuda çalışan bazı meslek grupları için çıkarılması beklenen ek gösterge konusunun Meclis gündeminde yer alması bekleniyor. 

Yerel seçimlerden önce konuya ilişkin yapılan açıklamalarda, seçim sürecinden sonra konunun Meclis’e geleceği yönünde işaretler verilmişti. Çok sayıda kamu personeli tarafından merakla beklenen konuya dair detayları haberimizde değerlendirdik. 

EK GÖSTERGE KONUSUNUN MECLİS GÜNDEMİNE GELMESİ BEKLENİYOR

Hükümet tarafından ele alınacak olan ek gösterge konusu bir buçuk milyondan fazla memuru yakından ilgilendiren bir konu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında yer alan meslek gruplarında yaklaşık 1.6 milyon kamu personeli bulunuyor. Din görevlileri, sağlık çalışanları, emniyet personelleri gibi kadrolar için çıkarılması gündemde olan düzenleme ile memurların ekonomisine katkı olacak.

Ek gösterge düzenlemesi ile memur maaşlarına cuzi bir miktarda olsa zam yapılacak. Ancak esas düzenleme ikramiye konusunda olacak. TBMM gündeminde konunun görüşülüp onaylanması ile 1.6 milyon kamu görevlisinin hem maaşları artacak hemde ikramiyelerinde yükselme olacak.

Seçim öncesi dönemde AK Parti, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin seçim öncesi çıkmasının siyasi etik açısından doğru olmadığını söylemişti. AK Parti o dönem yapmış olduğu açıklamasında düzenleme için seçim sonrasını işaret etmişti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir