Kamu Haberleri

Ekrem İmamoğlu’ndan Genelge: İSKİ 461 Personel Alım İlanı İptal Mi Edildi?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) seçimlerden önceki dönemde yayımladığı bir ilan ile farklı kadrolarda 461 personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına binlerce aday başvuruda bulunmuştu. Başvuruları kabul edilen adaylar mülakatlara katılmış ve sonuçları beklemeye başlamışlardı.

İSKİ 461 PERSONEL ALIMI MÜLAKATLARI

İSKİ tarafından yapılması planlanan personel alımlarına dair yeni bir gelişme yaşandı. Takvim’de yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB’ye bağlı İSKİ ve İETT gibi kurumlara personel alımlarını ikinci bir emre kadar yasakladı. 

Alınan bu karar sonrası mülakatları tamamlanmış ve sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar konuya dair yeni bir açıklama yapılmasını beklemeye başladılar. 

Ekrem İmamoğlu Tarafından Yayımlanan Genelge

“18.04.2019 tarihi itibariyle İBB bağlı kuruluşların (İSKİ ve İETT) ve iştiraklerinin günlük ve rutin işleri aksatmayacak şekilde iş ve işlerin devam ettirilmesine; bu kapsamın dışında kalan ödeme, harcama ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış ve satış ve benzeri tüm işler ve işlemler ikinci bir talimata kadar durdurulmasına karar verilmiştir”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir