Kamu Haberleri

Emniyet Genel Müdürü’nden Bekçi Alımı Başvuruları Açıklaması

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, EGM Kordinasyon Toplantısı’na başkanlık yaptı. Burada Genel Müdürler ve müdür yardımları ile daire başkanlarının katılım gösterdiği toplantıda gündemin önemli konuları ele alındı. Bu kapsamda güvenlik konularının yanı sıra personel alımı konuları da masaya geldi. 

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya başkanlık ettiği toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, Polis Akademisi Başkanlığı’nca ilan edilen ve başvuru süreci halen devam eden 8 bin 147 Bekçi alımı başvurulaırna değindi. Başvuru rakamlarına dair net bir açıklamada bulunmayan Celal Uzukaya konuya dair değerlendirmesinde, bu alandaki başvuru sayısının memnun edici düzeyde olduğunu belirtti.

2 Bin 500 Kadın Polis Alımı

Güven Masası Birimlerinin oluşturulması maksadıyla alım yapılacağı açıklanan 2 bin 500 kadın polis alımları konusuna da değinen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya konuşmasında , ””Güven Masası” uygulaması kapsamında başta polis merkezi amirliklerinde olmak üzere, diğer birimlerin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2 bin 500 kadın polis memuru adayının alınacağını” hatırlattı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir