Kamu Haberleri

En Az Lise Mezunu Olarak Bekçi Olan Bir Memur Ne Kadar Maaş Alır? 

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek üzere son yıllarda Bekçi alımı yapmaya başladı. İl İl yapılan bekçi alımları en az lise düzeyinden gerçekleştiriliyor. 

KPSS şartının olmadığı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında adaylar yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olmaları durumunda atanıyorlar. 

Lise, Önlisans ve Lisans düzeyinde yapılan atamaların ardından Bekçiler hem memur olmuş oluyorlar hemde önemli haklar elde ediyorlar. Peki 2019 yılında en az lise mezunu olarak bekçi olan bir kişiye hangi mali sağlanıyor? Maaşlar öğrenim durumuna göre nasıl değişiyor? İşte güncel oranlarla Bekçi Maaşları

2019 YILI BEKÇİ MAAŞLARI TABLOSU

2019 yılında Bekçi olarak görev yapan en düşük maaş; lise mezunu olarak yeni göreve başlamış personele veriliyor. Bu personel 3 bin 975 TL maaş alıyor. Bekçi maaşları öğrenim durumu ve kadro derecesine yükseliyor. 

Bu bilgiler ışında en yüksek bekçi maaşı ise 25 yıldan fazladır bekçi olan 1/4 kadro dereceli personele 4 bin 342 TL olarak ödeniyor. 

Bekçi Maaş Tablosu

Çarşı ve Mahalle Bekçisine Sağlanan Mali Haklar

Kamu personeli olarak çarşı ve mahalle bekçisi olarak göreve başlayan personellere sağlanan haklar şöyle;

Birinci destek aile yardımı ödemesi. Çalışan veya çalışmayan eş durumu ile küçük çocuk durumuna göre belirlenen aile yardımı şu şekilde; Çalışmayan ve küçük çocuklar için verilen aile yardımı ödeneği eş için 278 TL, çocuk yardımı ödeneği ise 6 yaşından büyük her bir çocuk için 32,6 TL, 0-6 yaş çocuk için ise 65,2 TL. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir