Kamu Haberleri

Engelli Öğretmen Atama Talebi Meclis’te Dile Getirildi

TBMM Katip Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir basın toplantısı düzenledi. CHP Milletvekili Köksal tarafından düzenlenen basın toplantısının gündeminde ise engelli öğretmen atamaları vardı. 

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA TALEBİ

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal mecliste yapmış olduğu konuşmasında ataması yapılmayan engelli öğretmenlerin, haklı taleplerini duyurmak adına adım attıklarını ifade etti. 950 engelli öğretmenin uzunca süredir atama için beklediklerini ifade eden Burcu Köksal bu öğretmenlerin devlet için yük olmadığını söyledi.

TBMM Katip Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal konuşmasında ayrıca engelliler haftası içinde olunduğunu vurgulayarak bu dönemde atama müjdesi beklediklerini dile getirdi. 

“TBMM’deki bütün siyasi partilerin de aynı duyarlılıkla onların öğrencilerine kavuşabilmeleri için mücadele etmelerini bekliyoruz. Kendilerini göreve davet ediyoruz. CHP olarak engelli öğretmenlerimizin atamaları için haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarında olacağız.”

TBMM’de düzenlenen basın toplantısında engelli öğretmen adaylarına da söz veren CHP milletvekili Burcu Köksal adayların taleplerini Meclis’ten iletmelerine olanak sağladı. Engelli öğretmen adayların konuşmalarında hükümete çağrıda bulunarak atama taleplerini dile getirdiler.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir