Kamu Haberleri

Engelliler Haftası (10-16 Mayıs) Dolayısıyla Engelli Personellere İdari İzin

10 Mayıs tarihi ile 16 Mayıs tarihleri arasında kalan günler dünyada ve Türkiye’de Engelliler Haftası olarak kutlanır. Başbakanlık’ta 10 Mayıs tarihi itibariyle engelliler haftasının başlayacak olması dolayısıyla bir genelge yayımladı. 

Başbakanlık tarafından yayımlanan genelgede 10 Mayıs tarihinde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm engelli personellerin idari izili oldukları bilgisi verildi.

10 MAYIS’TA ENGELLİ PERSONELLER İDARİ İZİNLİ

Başbakanlık genelgesinde engelli personellerin idari izinli olma durumlarına yönelik genel maddelerde, 10-16 Mayıs tarihlerinin Sakatlar Haftası olduğu ve bu haftanın ilk gününde engelli personellerin idari izili sayıldıkları bildirildi. Başbakanlık genelgesinde idari izne dair kadar detaylarını aşağıda aktarıyoruz.

Engelli Personellerin İdari İzinli Sayılması İle İlgili Genelge Metni Şu Şekilde

“3- Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır. Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir