Kamu Haberleri

Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı 29 Bin 689 Personel Alımı Kadro Dağılımını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında aylardır merakla beklenen Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda açıklamalarda bulundu. 

Sağlık Bakanlığı bünyesine alım yapılacak personel sayısı hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılacak alımların kontenjanlarını ilan etti. 

İşte Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alımlara dair detaylar;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 29 BİN 689 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Çalışanları ile iftar programında bir araya geldi. Burada uzun bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık alanında atılan adımları değerlendirdi. Konuşmasında sağlık hizmetlerinin daha ileri bir boyuta taşınacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda yeni personel alımı olacağını duyurdu. Alımların toplam sayısı ile ilk etapta alım yapılacak sayı hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

”Her hasta başına hemşiremizin geldiğini görecek. O öz güven getirecek kendine. Bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam etmek için süreci başlattık. İstihdam edilecek personel sayısı yaklaşık 30 bin. İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun.”

KADRO DAĞILIMI AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından alım yapılacak personel kadrolarını açıkladı. İlk etapta alım yapılacak 12 bin kişilik alım için kadro kontenjan sayısını açıklayan Bakan Koca;

İlk etapta

– 6.835 Hemşire

– 1.000 Ebe

– 3.000 Sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraş terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz.

ALIMLAR KPSS PUAN SIRALAMASI ESASINA GÖRE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dönemlerde konuşulan mülakat iddialarına dair de açıklamalarda bulunarak alımların KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağını bildirdi. 

Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, 1000’i temel sağlık hizmetlerinde, 1000’ni de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Paylaşımı

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir