Kamu Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kura Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı yeni bir duyuru ile İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen kura sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan basın açıklamasında ve kura sonuçlarına dair duyuru şu şekilde,

SPOR BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınacak ve on binlerce aday tarafından merakla beklenen sürekli işçi alımı kura sonuçlarına dair detaylar belli oldu. Kura işlemleri 27 Şubat tarihinde İŞKUR aracılığıyla belirlenmişti. 

Kura işlemlerinin 27 Şubat tarihinde gerçekleştirilmesiyle Spor Bakanlığı’nın web sayfasını ziyaret eden adaylar sonuçların bildirilmediğini ve bildirilince ilan edileceğine dair bir duyuru ile karşılatılar. Bu basın açıklamasının ardından ise Bakanlık yayımladığı duyuruyu güncelleyerek sonuçların açıklandığını ilan etti. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Kura Sonuçları için TIKLAYINIZ

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILMIŞTI?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı için yayımlanan ilanda yer alan kadrolar;

Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci

KURADAN SONRA MÜLAKAT YAPILACAK

Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan duyurunun ardınan ise kura sonuçları olumlu olan adaylar sözlü sınavlara girecekler. Sözlü mülakatta adaylara genel kültür için 25 puan, genel yetenek için 25 puan ve mesleki bilgi beceriye göre 50 puan verilecek. Sözlü sınavda başarılı olmak için 70 puan almak gerekecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir