Kamu Haberleri

GSB 3 Bin 243 Personel Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 3 bin 243 personel alımı için gerçekleştirilen sözlü sınav sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. 

GSB tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca mülakat listesinde asıl ve yedek olan adayların yapmaları gereken işlemlere dair de bilgi verildi. 

GSB PERSONEL ALIMI MÜLAKAT SONUÇLARI

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru merninde sözlü sınavların 6 Mayıs ile 17 Mayıs tarihleri arasında tüm Türkiye geneli gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Bu tarihlerde sınava giren adayların sonuçlarının değerlendirildiğini ifade eden GSB adayların sözlü sınav sonuçları giris.gsb.gov.tr adresinden öğrenebileceklerini belirtti. Sözlü sınav sonucuna göre sınavda başarılı olan adayların ne yapacaklarına dair de bilgi veren Gençlik Bakanlığı şu ifadeleri aktardı.

Asıl olarak sınavı kazanan adaylar, 19 Ağustos – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında daha önce müracaat etmiş oldukları il müdürlüklerine aşağıda yer alan belgelerle şahsen müracaat edeceklerdir.

Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar, hastalık, doğum vb. mücbir sebeplerden dolayı belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu, hastalık raporu vb. belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

Gençlik ve Spor Bakanlığına belge tesliminde bulunan adaylara yazılı tebligat gönderileceği ve ardından göreve başlayacakları da söz konusu duyuruda bildirildi. 

Sonuçlar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir