Kamu Haberleri

GSB 3 Bin 243 Sözlü Sınav Mülakat Sonuçları Açıklanma Tarihi Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından gerçekleştirilecek olan personel alım ilanı için son aşamaya gelindi. 3 bin 243 personel alımının yapılacağı alımlarda mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki GSB sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Kamu İlanları olarak sizler için değerlendirdik. 

GSB MÜLAKATLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından gerçekleştirilecek olan alımlar için sözlü sınavlar Mayıs ayında tamamlanmıştı. Mayıs ayının 6’sında başlayan sözlü sınav süreci 17 Mayıs tarihinde sona ermişti. O tarihten itibaren mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar, kurum tarafından yapılacak açıklamayı bekliyorlar. 

Ancak bakanlık bu konuda henüz bir açıklama yayımlamadı. Konuya ilişkin ilk duyurusunda ise Gençlik ve Spor Bakanlığı mülakat sonuçlarının değerlendirilmesine dair bilgi vermişti. Mülakat sınavlarının 100 üzerinden değerlendirileceğini bildiren GSB bu sınavlardan 70 puan alan adayların başarılı sayılacağını ifade etti. 

Adayların merak ettiği konuya dair Kamu İlanları olarak yapmış olduğumuz değerlendirmemizde, mülakat sonuçlarının bayram tatili dolayısıyla sarktığı ve Haziran ayının ikinci yarısında açıklanacağı yönünde. Binlerce adayın katıldığı mülakat sınavları için değerlendirmelerin bayram nedeniyle yaklaşık 10 günlük bir kayba uğradığı bu kaybın telafi edilmesiyle sonuçların açıklanacağını tahmin ediyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir