Kamu Haberleri

GSB Personel Alımı Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz dönemde yayımladığı bir ilan ile çok sayıda kadroda personel alımı yapacağını ilan etmişti. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda toplam 3 bin 243 personel alımı olacağı belirtilirken alımların bir kısmı kura ile bir kısmı ile KPSS puan sıralaması esasına göre yapıldı. 

İlanlara başvuruda bulunan ve sözlü sınava katılan adaylar ise sonuçların ne zaman yayımlanacağını merak ediyorlar.

GSB PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bünyesine gerçekleştirilecek personel alımları için başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından başvuruların kabul edilmesi ve sözlü sınav süreci başladı. Mayıs ayının ilk haftasında yapılmaya başlayan mülakatlar 10 günde tamamlanmış ve 17 Mayıs tarihinde sona ermişti. 

Mayıs ayında tamamlanan mülakatların üzerinden 1 aylık bir süre geçmiş olmasına rağmen bakanlık hala sonuç duyurusu yayımlamadı. 

Sözlü sınav sonuçlarını merak eden adaylar için Kamu İlanları olarak yapmış olduğumuz değerlendirmemizi sizlerle paylaşıyoruz. GSB personel alım ilanına olan ilgili ve sözlü sınav sürecine katılan aday sayısı ile Haziran ayının başında 9 günlük Ramazan Bayramı tatili göz önünde bulundurulduğunda sonuçlarınHaziran ayının sonunda Temmuz ayının başında açıklanmasını bekliyoruz. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir