Kamu Haberleri

Günlük 50 TL Cep Harçlığıyla İstihdam Garantili Meslek Edinme Kurs İlanı

İŞKUR İstihdam Garantili Meslek Edinme Kursu için yeni ilanlar yayımlandı. Türkiye’nin farklı şehirleri için yayımlanan kurs ilanlarını, ilanlarda eğitim verileceği ilan edilen meslek detaylarını ve kurslara katılan vatandaşlara sağlanacak destekleri detayları ile paylaşıyoruz. 

İŞKUR İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEK KURSLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlara göre alımlar bazı şehriler için merkezde olacak. Ancak bazı şehirler için yayımlanan ilanların o şehrin aşağıda yer alan ilçesinde yapılacağı duyuruldu. İlanlarda ayrıca bazı il ve ilçeler için birden fazla ilan yayımlandı. 

Bu ilanlardan bazıları;

Mardin Midyat için 3 ilan bulunurken İstanbul Kadıköy için 4 ilan yer alıyor. Ankara Çankaya içinde 3 meslek edineme kurs ilanı yayımlandı. İlanlarda yer alan o il ve ilçelerin listesi şunlar;

İstanbul Kadıköy, Şırnak Cizre, Giresun Tirebolu, Sinop Gerze, Ankara Çankaya, Şanlıurfa Suruç, Kütahya Tavşanlı, Samsun Bafra, Sinop Merkez, Mardin Midyat.

HANGİ MESLEKLER İÇİN KURS İLANLARI YAYIMLANDI

Yukarıda siz okuyucularımızla paylaştığımız il ve ilçeler için yayımlanan kurs ilanlarına göre alımlar çok farklı sektörler için yayımlandı. Bu meslek kursu ilanlarını sizlere İŞKUR’da yayımlandığı halde görsel olarak aktarıyoruz.

Sistem ve Ağ Uzmanı, Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı, Kadın Giysileri Dikim Elemanı, Servis Elemanı (Garson) Yardımcısı, Doğal Gaz Tesisatçısı, Siber Güvenlik Uzmanı, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Kadın İç Giysileri Dikimi Elemanı, Trikotajcı/Endüstriyel Örmeci, Web ve Çoklu Ortam Geliştiricisi, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Bulut Bilişim Uzmanı, Giysi Tadilatçısı, Erkek Üst Giysileri Dikim Elemanı.

İŞKUR’da Yer Alan İlanlar


SAĞLANAN DESTEKLER

İŞKUR Meslek Edinme Kurslarına katılım sağlayan vatandaşlara çeşitli alanlarda maddi destekler yapılıyor. Katılımcılara günlük yevmiye sağlanırken annelere bakıcı sağlanıyor. 

İŞKUR tarafından günlük zaruri ihtiyaç için sağlanan destek vatandaşların durumlarına göre 30 ile 50 TL arasında değişmekte. Bunun yanında tüm katılımcılara İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi, Genel Sağlık Sigortası Prim desteği veriliyor. Bunun yanında ayrıca 2 ile 5 yas arası çocuklar için aylık 400 TL bakım desteği veriliyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bu kurslar için başvuru yapmak isteyecek vatandaşlar için İŞKUR’un yayımladığı başvuru şartları arasında, ”Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, İşverenin aradığı özel şartları taşımak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Emekli olmamak.” şartları bulunuyor. 

BAŞVULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu başvuruların nasıl yapılacağına dair açıklamasında İŞKUR Hizmet Birimleri ile İŞKUR Merkezleri aracılığıyla başvuruların yapılabileceğini duyurdu.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN BU YOLU İZLEYİN

İŞKUR üzerinden ilan edilen Meslek Edinme Kursu ilanları için aşağıda ki adımları sırayla uygulayın.

1-) Öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

2-) İŞKUR Kurs Arama Sayfasına Ulaşacaksınız

3-) Açılan sayfada Kurs Türü yazan yeri bulun

4-) Burada İstihdam Garantili/MEK seçeneğini seçin

5-) Daha sonra sayfanın sol yukarında yer alan Ara butonuna basın.

İŞKUR Kurs İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir