Kamu Haberleri

HAK İŞ: Kadro Alamayan Taşeron İşçiler İçin Mücadele Devam Edecek

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan katılmış olduğu bir toplantı kapsamında taşeron işçi konusunda önemli açıklamalarada bulundu. Kadro alamayan taşeron işçileri gündemine alan Mahmut Arslan mücadelenin devam ettiği vurgusunda bulundu.

MAHMUT ARSLAN’DAN TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASI 

Mahmut Arslan Hizmet İş Senikası ile Hak İş Sendikası Başkanlar Kurulu toplantısında yapmış olduğu konuşmasında taşerona zam konusuna değindi. Yüzde 4’lük zammın yetersiz olduğunu ifade eden Mahmut Arslan enflasyon oranında zam talebini yineledi. 

Kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya alınması konusuna da değinen Mahmut Arslan bütün işçilerin kadroya alınması için taleplerini dile getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Taşeron İşçi Açıklaması

“Taşeron düzenlemesiyle ilgili ilk yapılan değerlendirmelerde o dönemde sayın bakanla yaptığımız görüşmelerde de hem talebimiz hem de bakanlığın iradesinin çalışanların geçiş döneminde olduğu gibi kendi iş kollarında çalışmaya devam etmesi yönünde olduğunu biliyorum. Ama daha sonraki müdahalelerle büyük çabalarla örgütlediğimiz arkadaşlarımızın bir kararnamenin bir maddesine dayanılarak 2020’den itibaren sendikalarımızdan kopartılmak istenmesine de açıkça karşıyız. Kadro alamayan bütün taşeron şirketlerde çalışan arkadaşlarımızın kadro alabilmesi için de talebimizi açıkça seslendirmeye devam edeceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir